10 Nisan 2016 Pazar

AMERİKAN DAKOTA AYÇEKİRDEĞİ VE ELİF KORKMAZEL İLE YAZA MERHABA DEDİK


Salı günü harika bir etkinlikteydim. Sofra dergisi yazarı ve Planet Mutfak kanalında Kaynasın Tencereler programlarından tanıdığımız sevgili Elif Korkmazel ile National Sunflower Association bizler için Su Hotel'de harika bir etkinlik hazırlamışlar. Promedia çalışanlarına özellikle güler yüzlü Hatice hanıma hem davetleri hem de bizleri çok güzel ağırladıkları için çok teşekkür ediyorum.


Öncelikle ay çekirdeği hakkında yararlı bilgiler edindik. Ay çekirdeğinin özellikle kansere karşı oldukça faydaları olduğunu biliyor muydunuz?
Bunun yanı sıra Ay çekirdeği E vitamini bakımından oldukça zengin ve kalp hastalıklarının önlenmesine yardımcı oluyor. E vitamini açısından zengin olduğu için de cildimize faydaları çoktur.
Düşük karbonhidratlıdır, doymamış yağ ve lif sağlar.
Yüksek folik asit içerdiği için hamile bayanlar için iyi bir besindir.
Ayçekirdeği bağışıklık sistemimizi güçlendirmek yönünde çok yararlıdır.
Aldığımız yararlı bilgilerden sonra Elif hanım ile birlikte 2 güzel tarif uyguladık. Ayçekirdeğini hem tatlılarda hem tuzlularda her yerde kullanabiliyoruz. Ekmeklerde, galetalarda, poğaçalarda, kurabiyelerde...
Hem uyguladığımız tariflerin hem de Su Hotel mutfağından çıkan lezzetlerin tadına bakarak bol sohbetli keyifli kahkahalarla dolu bir gün geçirdik.
Elif hanımın muhteşem enerjisi, güler yüzü ve sıcaklığıyla sanki bir arkadaşımızın evinde sohbet etmeye gitmiş gibiydik. Güzel anılar biriktirdiğimiz etkinlikten ayrılırken bizleri hediyelerle uğurladılar. Promedia çalışanlarına, National Sunflower Association çalışanlarına ve sevgili Elif Korkmazel'e buradan da tekrar milyonlarca kere teşekkür ediyorum. Ayrıca fotoğraflar için tüm blogger arkadaşlarıma da teşekkürler :)

7 yorum:

Mutlu Badem dedi ki...

hep böyle etkinlikler istiyorummm , pek keyifliydi :)

nursevincelezzetler-yemektarifleri dedi ki...

emeklerinize sağlık. Elif hanım ve ajans misafirlerimiz ve ayçekirdekli tarifler harikaydı.

Zencefil Tasarım Evi dedi ki...

keyifli bir etkinlik olmuş. ayçekirdeği benim vazgeçilmezim.

Kendi Mutfağında Şef dedi ki...

Etkinlik için emeği geçenlere çok teşekkürler. Gün boyunca her şeyin yolunda gitmesi için herkes elinden geleni yapınca, güzel bir gün oldu...))

Dilek Afiyon Avcı dedi ki...

Emeğine, yüreğine sağlık...
Böyle güzel günlerimiz daim olsun...

Ağustos Böceğinin Güncesi dedi ki...

Çok keyifli bir etkinlik olmuş. Eşim tam bir ayçekirdeği tiryakisi, kendisini bu faydaları konusunda bilgilendireceğim :)) Son olarak Trakya'da mısınız, merak ettim :)

Yemek Tarifleri dedi ki...

Müthiş bir etkinlik olmuş günleriniz daim olsun :)))